Doğu Fay Hattı Uyandı Elazığ Depremi Türkiye’yi Sarstı

Deprem haberleri önceki akşam yaşanan Elazığ depremi sonrasında gündemdeki en çok araştırılan konuları arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kandilli Rasathanesi tarafından açıklanan deprem verilerine göre önceki akşam saat 20.55’te merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan richter ölçeğine göre 7.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin artçı sarsıntıları ise gece boyu devam etti. İşte Kandilli Rasathanesi 25 Ocak 2020 son dakika deprem haberleri… Doğu Fay Hattı Uyandı Elazığ Depremi Türkiye’yi Sarstı.

Silivri, Akhisar, Ankara derken şimdi deprem Elazığ’da 7,0 büyüklüğünde bir sarsıntıyla kendini gösterdi. Depremin şiddeti 6,8 olarak açıklandı. Bazı kaynaklar ise depremin büyüklüğünü 7,0 olarak açıkladılar. Depremin yüzeye yakın olması sebebiyle, sarsıntı tüm Doğu Anadolu Bölgesi’nde ve hatta Ermenistan’ın bazı bölgelerinde hissedildi.

Deprem esnasında ve sonrasında büyük korku ve panik yaşandı. Devam eden artçı sarsıntılar sebebiyle vatandaşlar evleri hasar görmemiş olsa biler evlerine girmediler; dondurucu soğuğa rağmen vatandaşlar geceyi dışarıda, arabalarda ve açık alanlarda geçirdiler.

Merkez üssü Elazığ’ın Sivrice ilçesi olan ve yerin 6,75 km derinliğinde meydana gelen depremde ilk belirlemelere göre 14 kişi hayatını kaybetti. 1000 den fazla yaralı olduğu bildirildi.

Trabzon’dan Suriye’ye kadar pek çok yerleşim bölgesinde hissedilen; büyük korku ve paniğe sebep olan depremde çok sayıda bina da yıkıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir