BAŞBAKAN’IN YAPACAK BAŞKA İŞİ YOK MU?

kemal kılıçdaroğlu başbakan Tayyip erdoğan'ı eleştiren açıklamalar yaparken

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün gece internete düşen ve CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın uygunsuz görüntülerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla servis yapıldığı iddiasına yönelik ses kaydını değerlendirirken Başbakan Tayyip Erdoğan’a ağır sözlerle yüklendi. Kılıçdaroğlu, seçim çalışmasını sürdürdüğü Manisa’nın Akhisar İlçesi’nde, Deniz Baykal’ın uygunsuz görüntülerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla servis yapıldığı iddiasına yönelik olarak, “Bu ABD’de yaşanan Watergate skandalının bir başka versiyonudur” dedi.

Parti olarak bu konuda derhal açıklama beklediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Başbakanlık koltuğunda oturan zatın süratle açıklama yapmasını bekliyorum. Ahlaksızlığın bu boyutu dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir. Zaten bu olayın faillerinin bugüne kadar ortaya çıkmamasının nedeni de budur. Asıl fail odur. Ahlaksızlığı bu boyuta getiren bir kişi başbakanlık koltuğunda oturamaz.”

“Bu, ABD’de yaşanan Watergate skandalının bir başka versiyonudur. Süratle bir açıklama yapmalıdır. Kişilerin özel yaşamı ne zamandır başbakanların ilgi alanlarına girmeye başladı. Bu ülkede başbakanın yapacağı başka iş yok mu? Bu kadar işsizlik varken, bu kadar yolsuzluk varken! Bunları anlatırken bile utanıyorum, ama acaba o utanıyor mu? Onda ahlak var mı? Ahlak kırıntısı var mı merak ediyorum” şeklinde konuştu

Dün gece, internete düşen bir ses kaydında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edilen kişinin, dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın uygunsuz görüntülerinin yayınlanmasından önce video görüntüleri hakkında konuştuğu ve talimatlar verdiği öne sürüldü. Deniz Baykal, o dönemde patlak veren skandalın ardından CHP Genel Başkanlığı koltuğunu bırakmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir