İSTANBUL DOKUNSAN YIKILACAK GİBİ

Cihangir Yiğit / Yukselentv.com
***
Kentsel dönüşüm çalışmaları süren İstanbul’da, çürük binaları belirleyen raporlar tedirgin ediyor. İstanbul’da binlerce bina için ‘riskli bina’ raporu verildiği ifade ediliyor. Kentsel dönüşüm kapsamında yapılan riskli bina tespitlerine göre İstanbul’un yanısıra 16 şehirde 663 bina ve dükkânın riskli olduğu belirlenirken, İstanbul’da yapılan incelemelerde şu ana kadar 4 bin 595 binaya ‘risk’ raporu verildi. İstanbul’da Kadıköy, en çok çürük binanın tespit edildiği  ilçe oldu.

İstanbulun binaları çürük çıktı
Ankara, Diyarbakır, Bursa, Eskişehir ve Rize gibi 17 vilayette 663 bina ve dükkanın riskli olduğu belirlenirken, İstanbul’da 4 bin 595 binaya “risk” raporu verildi.

dokunsan_yikilacakgibi_istanbul

Emülitle yıkılacaklar !

İSTANBUL dışındaki 16 şehirden, Ankara’da 334, Diyarbakır’da 106, Yalova’da 84, Rize’de 31, Trabzon’da 26, Kırşehir’de 18 yıkılma riski taşıyan bina, konut ve dükkan tespit edildi. Bakanlık tarafından, riskli alan ilan edilen yerler ivedilikle boşaltılarak yıkım çalışmalarına başlanıyor. Riskli binalar, mümkün olan en kısa süre içinde yıkmak amacıyla dinamit ve emülit gibi patlayıcılar kullanılarak yıkılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir