BAŞBAKAN’DAN BAYKAL KASETİ İDDİALARINA TEPKİ

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın görüntülerinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla servis yapıldığı iddiasına yönelik ses kaydı konusunda açıklama yaparak eleştirdiği  Başbakan Tayyip Erdoğan iddialara tepki gösterdi. Erdoğan, yaptığı açıklamada:

“Arkadaşlarım bana bir şey söyledi. Baykal’la ilgili olayı benim ayarladığımı söylüyorlar. Kılıçadroğlu denilen ahlak yoksunu açıklama yapsın diyor. Neyin açıklamasını yapacağım. Bu sosyal medyaya düştüğü zaman onu kaldıran kim? Ben…

Bugün Twitter’larda devletin başbakanına hakaret edilmesini isteyen sensin. Bizzat bu işi kendin yapıyorsun. Çünkü ahlak yoksunusun. Cibilliyet sıkıntısı var, karakteri bu. Montajlarla falan bir yere varamazsınız. Yarım saat içinde onu sosyal medyadan kaldıran Başbakan’a bu saygısızlığı yapamazsın. İnancımız gereği bu tür ahlaksızlığı yapacak kadar densiz değiliz. Ama sende o var.” dedi.

başbakan tayyip erdoğan kılıçdaroğlunun açıklamalarına tepki gösterdi.

Dün gece, internete düşen bir ses kaydında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğu iddia edilen kişinin, dönemin CHP Lideri Deniz Baykal’ın uygunsuz görüntülerinin çıkmasından önce görüntüler hakkında konuştuğu ve talimatlar verdiği öne sürüldü. Deniz Baykal, olaydan sonra CHP Genel Başkanlığı koltuğunu bırakmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir