Kılıçdaroğlu’ndan Referandum hakkında ilginç iddia

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’daki anayasa değişikliği referandumunda kazananın “hayır” oyları olduğunu iddia etti. Yüksek Seçim Kurulu’nda oyların çalındığını ileri süren Kılıçdaroğlu, mühürsüz oy pusulalarının sayısının ise kimse tarafından bilinmediğini söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, önceki akşam NTV de Ahmet Arpat ve Simge Fıstıkoğlu’nun sorularını cevapladı. 16 Nisan’da yapılan referandumda “hayır” çıktığını bütün dünyanın kabul ettiğini ileri süren Kılıçdaroğlu sonuçların meşru olmadığını iddia etti. Kılıçdaroğlu’konuyla ilgili olarak:

“Ne hukuk ne kanun ne TBMM’nin iradesi, bir kenara attılar. Ben çete diyorum. Yasalara aykırı bir oluşum bir grup bir araya gelir yasalara aykırı karar verir onlara çete denir. YSK benzer bir tercih yaptı. O nedenle hayır çıktığına yüzde yüz eminim. Siyasi otoriteden talimat aldılar yasaları açıkça çiğnediler ve eveti çıkardılar. Bu toplumun vicdanı bunu kabul etmez. Bütün uluslararası raporlarda da gayrimeşru bir referandum olarak tanımlanıyor. Hangi demokraside yasalara aykırı bir düzenleme meşru sayılır. Siz parlamentonun yetkilerini alıp bir kişiye teslim edeceksiniz ve bu ülkenin insanları buna evet diyecekler, hayır dediler. şeklinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir