İFTAH Derneği Üsküdar şubesi, bir ilim meclisi olarak açıldı

Hüsamettin Piraz / Pertev Ajans
***
İlim, kültür ve eğitim konusunda çalışmalar yapan, Özellikle Kur’an eğitimleri ve İslami ilimler eğitimleri konusunda dikkatleri çeken İftah Derneği’nin Üsküdar-Zeynepkamil Şubesinin açılışı gerçekleştirildi.

Açılış İstanbul Milletvekilleri Metin Külünk, Hurşit Yıldırım, Erkan Kandemir, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, HAKEDER Dernek Başkanı Ayşe Çelikbilek, Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı M. Hanefi Dilmaç, Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti.

Açılışta konuşan İftah İlim ve Kültür Derneği Başkanı Büşra Taşçıoğulları, “Allah’u Teâlâ’nın nimeti ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in sünneti doğrultusunda kulluğun edebini, yaratılışın özünü ve yaratanın güzelliğini öğrenmek ve öğretmek yolunda İftah Derneğinin yirmi dört yıl boyunca binlerce kişiye verdiği dersler, açılışını yaptığımız Üsküdar Şubesinde de aktarılmaya devam edecek.” diye konuştu.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İftah Derneğinin Üsküdar-Zeynepkamil Şubesinin açılışının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, açılış kurdelasını eşi Ayşe Çelikbilek ve protokol üyeleriyle birlikte kesti. Açılışın ardından semt halkının yoğun ilgi gösterdikleri Dernek merkezine gelerek eğitim çalışmaları hakkında bilgi aldıkları gözlendi.

 

 

 

Derneğin, web sitesinde kendini anlattığı sayfasında şu ifadelere yer veriliyor:

Çıktığımız bu yolda gerçekleştirdiğimiz eğitimler, atölyeler, araştırma çalışmaları, yurt içi ve yurt dışı seminerler gibi faaliyetler ile ilmin yayılması ve düzenlenen yardım etkinlikleri kapsamında sosyal dayanışma alanında insanlığa sağlanabilecek her türlü katkının içinde bulunulması amacıyla, Allah’u Teâlâ’nın bizlere nasip ettiği hizmet etme fırsatına şükür ile çalışmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir