ELAZIĞ’DA BİR KÜLTÜR MEŞALESİ, MANAS YAYINCILIK

Hüsamettin Piraz / yukselentv.com ..

 

İstanbul’da bu yıl ikincisi düzenlenen “Elazığ Tanıtım Günleri 2014” yoğun ilgi görüyor. İstanbul Feshane’de düzenlenen tanıtım günleri 7 Eylül’e kadar devam edecek.

Etkinlikte Manas Yayıncılık  standında, Yayınevi genel koordinatörü aynı zamanda bu yıl 22.si düzenlenecek olan Hazar Şiir Akşamları etkinliğinin de fikir babası olan Şener Bulut adına etkinliğe katılan yayınevi müdavimi Mehmet Dursun Aksoy ile Yayınevi faaliyetleri, çıkardıkları eserler ve Elazığ’daki kitap ve kültür hayatı üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşinin tamamını ekrana tıklayarak izleyebilirsiniz.

Elazığ Dernekler Federasyonu (ELFED) öncülüğünde, Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Fırat Üniversitesi, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası, Fırat Kalkınma Ajansı ve bazı sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle düzenlenen düzenlenen “Elazığ Tanıtım Günleri” İstanbul Feshane’de başladığı Perşembe gününden bu yana yoğun ilgi görüyor. Misafirlerini Elazığ ağzıyla “Ahanda geldik” ifadesiyle karşılayan etkinliklerde Elazığ kültürüyle, sanatıyla ve sanayi kuruluşlarıyla İstanbul’a taşındı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir