3D modelleme ameliyatları kısaltıyor

Hüsamettin Piraz / yukselentv.com..
Ülkemizdeki üniversitelerin ne harika işler yaptığını öğrenmek insanı ziyadesiyle memnun ediyor. Her yıl salt bunun için ziyaret edilebilir İnovasyon Günleri etkinliği… İmkan verildiğinde ve desteklendiğinde neler yapabileceğini ortaya koyan inovasyon dahileri, birbirinden harika eserlerle hepimizi şaşırtmaya devam ediyor. İnovasyon Günleri’nde İstanbul Üniversitesi standında gördüğümüz çalışmalar ve eserler Ülkemiz ve insanımız adına geleceğe dair umudumuzu ve beklentilerimizi yükseltti. 3D modelleme ameliyatları kısaltıyor.

Dronlarla tahlil sonuçlarının taşınması mı dersiniz? Yoksa uzaktan kumanda ile yürütülen son teknoloji hasta takip dolapları mı dersiniz? Daha ne faydalı icatlar yapılıyor ülkemizde, görmelisiniz!

3D modelleme ameliyatları kısaltıyor

İstanbul Üniversitesi 3B Tıbbi ve Endüstriyel Tasarım Laboratuvarı (TETLAB) standında gerek öğretim görevlileri gerekse öğrencilerin ortaya koyduğu birbirinden ilginç ve faydalı projeleri inceledik.

Ziyaretçileri karşılayıp ilgilenen Yard. Doç. Leyla Türker Şener ile sergilenen harika tasarımların hikayesini, nasıl yapıldığını ve işlevlerini konuştuk. İlginizi çekecek söyleşiyi yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Konuyla ilgili aramalar:
***
inovatif tıbbi uygulamalar, tetlab, inovatif buluşlar, yeni icatlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir