Vatandaşlar döviz bürolarının önünde kuyruk oluşturdu dolar bozduruyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dövizlerinizi bozdurun’ çağrısına, halktan yoğun destek geldi. Vatandaşlar döviz bürolarının önünde kuyruk oluşturdu dolar bozduruyor bu çağrının ardından… Vatandaşlar ellerindeki dövizleri özellikle de Amerikan dolarını bozdurmak üzere, döviz büroları ve bankalar önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Dolar bozdurma eylemine Isparta Ticaret ve Sanayi Odası (ITSO) ile Isparta Ticaret Borsası’ndan da (ITB) destek geldi. ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen ve yönetim kurulu üyeleri, bankalara giderek dolar bozdurdu.

Başkan Tayyip Erdoğan’ın döviz kurlarındaki dalgalanmanın önüne geçmek amacıyla vatandaşlara yaptığı, ‘dövizleri bozdurun’ çağrısı sonrası döviz büroları önünde uzun kuyruklar oluştu.

Amerika Birleşik Devletleri ile yaşanan gerilim sonrasında piyasalarda döviz kurunda yaşanan aşırı dalgalanmalara vatandaşların tepkisi devam ediyor.

Dolar kuru üzerindeki dalgalanmalar kullanılarak Türkiye’ye yapılan baskılara tepki gösteren farklı illerdeki vatandaşlar, döviz bürolarına akın ederek ellerindeki dolarları bozduruyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “döviz bozdurun” çağrısına destek veren vatandaşlar, sabah saatlerinden itibaren döviz büroların önünde uzun kuyruklar oluşturdu. döviz bürolarına ve bankalara döviz bozdurmak için erken saatlerde akın eden vatandaşlar, döviz birikimlerini Türk Lirası’na çevirmek için dakikalarca bekledi.

Döviz bürosu önündeki uzun kuyrukta bekleyen vatandaşlar, bunun yani eldeki dolarları bozdurmanın bir milli dava olduğunu söyleyerek elinde doları olanları bozdurmaya davet ettiler. Cumhurbaşkanı’nın çağrısı üzerine döviz bürosuna geldiğini söyleyen Çetin Özkoç adlı bir vatandaş ise; “Ben hac için döviz biriktirmiştim ama Cumhurbaşkanının da dediği gibi Türk lirasının değeri düşüyor. Ben de mecburen bozduracağım. Türkiye’nin menfaati için bozduracağım” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir