Şehirde sağanak yağmur felakete dönüştü

Meteoroloji’nin Marmara Bölgesi için yaptığı uyarıların ardından, İstanbul’da sağanak yağmur çok şiddetli bir şekilde yağmaya başladı. Bardaktan boşanırcasına ifadesinin yetersiz kaldığı yağmurda, bazı vatandaşlar ıslanmamak için şemsiye kullanmaya çalışırken, yağmura ansızın yakalanan vatandaşlar ise binaların saçaklarının altında ve otobüs duraklarında yağmurdan korunmaya çalıştılar.
İstanbul’a son 32 yılın en yüksek yağışı düştü. 1 günde metrekareye; Silivri’de 128 kg, Üsküdar’da 108 kg, Beykoz’da 85, Sarıyer’de 80 kg yağmur yağdı.

Metro durakları ve metrobüs yolları göl oldu

Sağanak yağış İstanbul genelinde etkili olmaya devam ediyor. Yağışın etkili olduğu metro durakları ve metrobüs yolları adeta göl oldu.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan uyarıların ardından şehir genelinde şiddetli yağış ve sağanak yağış etkisini sürdürüyor. Metro durakları ve metrobüs yolları da sağanak yağışın getirdiği taşkınlardan etkilendi. Bir çok semtte yollar adeta göle dönerken, metro duraklarının içleri ve metrobüs yolu da adeta göle oldu.

BAKANLIK: BU BİR AFETTİR

Ulaştırma Bakanlığı İstanbul’daki yoğun yağmurlar ilgili, “Bu bir afettir. Şu an ulaşılamayan yer yok. Herhangi bir zarar olursa, zarar ziyan karşılanır.” açıklamasını yaptı. Birçok metro seferi de yoğun yağıştan dolayı iptal edildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Marmara Bölgesi için önceden yaptığı kuvvetli sağanak yağış uyarısının ardından, günün ilerleyen dakikalarında İstanbul’da şiddetli yağmur başladı. Gece boyu İstanbul’un bazı bölgelerinde etkili olan yağmur sabah saatlerine şiddetini iyice arttırarak kentin tamamını etksini altına aldı. İstanbul şu sıralarda son yılların en yağışlı günlerinden birini geçiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir