LOGOSUYLA OBAMA’YI, MODELİYLE PUTİN’İ ÇAĞRIŞTIRDI

basbakan_erdogan_cumhurbaskani_gul_toplantida
Hızır İlyas / yukselentv.com ..

Adalet ve Kalkınma Partisi Cumhurbaşkanı Adayı Tanıtım Toplantısı ATO Kongre Merkezi’nde yapılırken, Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adaylığını açıkladı.

Şahin açıklamasında, “Sayın Genel Başkanım, Başbakanım, teşkilatımızın çok değerli mensupları, saygı değer hanım efendiler bey efendiler, bu anlamlı günde saatte, sizleri en içten duygularla, sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bu toplantımızın hayırlara vesile olmasını ceanabı haktan niyaz ediyorum. hatırlayacaksınız 2007 yılında 10’ncu cumhurbaşkanın görev süresi dolmuştu. TBMM 11’nci cumhurbaşkanını seçecekti. Biz AK Parti olarak anayasaya yasalara ve meclis iç tüzüğüne uygun şekilde hazırlıklarımızı yapmıştık. Ancak hiçbir seçimde öne sürülmeyen şartlar biz cumhurbaşkanı seçeceğimzi zaman önümüze çıktı. Hukuk ayaklar altına alındı, ideolojiler hukukun üstüne çıktı.

Ancak biz hiçbir zaman hukuksuzluğa boyun eğmedik, eğemezdik. Milletimize gittik, olup bitenleri milletimizle paylaştık. Öncelikle anayasayı değiştirmek suretiyle, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini sağlayacak değişikliği gerçekleştirdik. Önce Meclis’te 11’nci cumhurbaşkanımızı seçtik, ardından anayasa değişikliğini referanduma götürdük. Şükran borçluyuz ki yüzde 70’e yakın bir oyla anayasa değişikliğini milletimiz onayladı.

Sevgili gönül dostları, işte bugün cumhurbaşkanını halkın belirleyeceği bir seçime hazırlanıyoruz. Biz AK Parti olarak uzun bir aday tespit süreci yaşadık. Sayın Başbakanımızın, genel başkanımızın başkanlığında, her kesimle istişarelerde bulunduk. Teşikatlarımızla belediye başkanlarımızla görüştük. STK’laruın ve siyasi partilerin görüşlerini aldık, halkın nabzını tuttuk. Milletin reisi cumhur olarak, cumhurun başı olarak görmek istediği ismi, nihayet tespit ettik.

“ADAYIMIZ BAŞBAKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”

Biliyorsunuz bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için en az 20 milletvekilinin imzasıyla aday gösterilmesi gerekiyor. Biz grubumuzdaki tüm vekil arkadaşlarımızın imzalarını topladık. Evet tüm milletvekili arkadaşlarımızın. İmzalarıyla ittifaklarıyla cumhurbaşkanı adayımızı belirledik. aziz milletimizin takdirlerine sunmaya karar verdik. Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’nci cumhurbaşkanı adayı genel başkanımız başbakanımız İstanbul milletvekili Recep Tayyip Erdoğan. Adayımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN ADAYLIK SÜRECİNDEKİ AÇIKLAMALARI DİKKAT ÇEKİYOR “SEÇİLİRSEM TARAFSIZ OLMAYACAĞIM!”

Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Eğer bu kardeşiniz seçilirse, tarafsız cumhurbaşkanı olmayacak. İki taraf var, bir millet, iki devlet. Milletin tarafında olan bir cumhurbaşkanı” dedi. Başbakan Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda konuştu. Cumhurbaşkanlığı için en kuvvetli aday olarak gösterilen Erdoğan, Köşk’e çıkması durumunda, AK Parti grup toplantısında son konuşmalarını da gerçekleştiriyor.

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın seçim sürecinde kullanacağı logonun Amerikan Başkanı Obama’nın seçim sürecinde kullandığı logoya benzediği ifade edilirken, Başbakanlık için de şimdiki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün kuvvetli aday olarak gösteriliyor olması “Model de Putin modeline benziyor” yorumlarının yapılmasına yol açıyor.

Etiket: tayyip erdoğan cumhurbaşkanı adayı, akp cumhurbaşkanı adayı, cumhurbaşkanlığı logosu tartışmaları, cumhurbaşkanlığı modeli, başbakan kim olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir