İnstagram’da şimdi foto albümleri paylaşabilirsiniz!

Instagram’da “birden çok fotoğraf yükleme” işlevi, yeni kullanıcılara açıldı. Daha önce sadece reklam verenlerin keyfini sürdüğü bir defada 10 fotoğraf ve video yükleyebileceğiniz ve yaşadığınız heyecanlı, merak dolu ve paylaşmak istediğiniz hikayenizi meraklı grubunuzla paylaşabilirsiniz.

Bundan yaklaşık iki yıl kadar önce İnstagram sistemine dahil edilen birden fazla fotoğraf yükleme işlevi sadece reklam verenlere ve kısıtlı olarak sunuluyordu. Uygulamanın normal kullanıcılar arasında kullanımının kısıtlanmasına gerekçe olarak da istenmeyen gönderilere neden olacağı endişesi gösteriliyordu.

İnstagram yetkilileri, yeni paylaşım şeklini kullanıcıların nasıl kullanabileceğine ilişkin birkaç yol tavsiye ediyorlar. Kullanıcılar mesela: yaptıkları bir geziyi sıraya koyacakları fotolar ile bir albüm olarak paylaşabilecekler. Yine sürpriz bir doğum günü veya düğün merasiminden unutulmaz anları paylaşabilecekleri gibi, sözgelimi bir yemek tarifinin aşamalarını fotolarla bir araya getirebilecekler

İnstagram’ın yeni uygulamsının sunduğu imkanlarla, toplu olarak fotoğraf paylaşılan gönderilerde resimleri sağa veya sola kaydırabiliyor, birden fazla fotoğraf arasında yatay eksende dolaşabiliyorsunuz. Bu tür toplu paylaşım yapılmış bir fotoğrafta görüntülediğinizi ise gönderinin altında yer alan mavi noktalardan anlıyorsunuz. Sözkonusu toplu resim içeren bir paylaşım oluşturmak için fotoğraf veya video yüklerken “Birden fazla seç” seçeneğini kullanmak gerekiyor.

Yeni işlevden yararlanmak isteyen kullanıcıların Instagram uygulamasını güncellemesi gerekiyor. Henüz güncelleme gelmediyse, birkaç gün bekleyip tekrar güncellemeyi denemeniz önerilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir