Halep’te Devlet terörü ve Soykırım

Halep’te halk, katliamın en şiddetli ve acımasız günlerini yaşıyor; bu bir soykırımdır artık! 6 kilometrekarelik bir alanda sıkışan ve tahliyelerine izin verilmeyen Halep şehrindeki Müslümanların üzerine bir günde 500 bomba atıldı; o da yetmedi bölgeye sızan asker elbiseli terörist-eşkıyalar tarafından sokaklarda siviller diri diri yakılıyorlar. Son 2 günde yıkılan enkazlar arasında savunmasız ve saklanacak yeri kalmayan yüzlerce kadına tecavüz edildiği bilgisi geliyor ajanslardan… Daha bitmedi, Dünya’ya nizam verdiğini iddia ederek güya terörist avına çıkmış Rusya, İran gibi ülkelerin asker elbisesini taşıyan saldırgan teröristlerin kural tanımaz saldırıları karşısında dünya ile irtibat kurabilen az sayıdaki Müslüman kadınlar tecavüze uğramamak için intihar fetvası beklediklerini haykırıyor, feryat ediyor! İşte Halep’teki son durum!

halep-yarali-ve-sehit-bebekler

Osmanlı sahneden çekildiğinden beri Dünya’ya nizamat verdiklerini iddia edenlerin Dünya’ya verdikleri nizam bu! Güçlüysen herşeye hakkın var, güçsüzsen hakkın, her türlü ezilmek ve soykırımda yok olmak! Güçlüysen her türlü teröristliği yapabilirsin; çünkü sırtında asker üniforması var! Güçsüzsen, zulme karşı çıkarsan bile teröristsin; çünkü güçlü terörist devletlerin seni yemesine karşı çıkıyorsun, kural tanımaz devlet teröristlerinin kötü emellerine alet olmak istemiyorsun! İşte yeni dünya düzeninin temel felsefesi! Bu düzene uymak yada uymamak; İşte bütün mesele bu!

halep-bomba-enkaz-altinda-cocuk

Halep’te 6 kilometrekarelik bir alanda sıkıştırılan 100 bin sivilin, kadın, çocuk demeden çıkışına izin vermeyen Esed rejimi ve destekçileri Rusya ile İran yoğun bombardıman ve baskınlara devam ediyor. İnsanları ateşe vererek sokaklarda ölüme terk eden asker elbiseli katiller grubu tarihin gördüğü en büyük katliamlardan birine imza atıyor.

halepte-sivil-katliami

AA Ortadoğu muhabiri Levent Tok, dün bir çok farklı noktadan gelen tecavüz haberleri akılalmaz bir savaşın dünyanın gözü önünde cereyan ettiğini söyledi. Tok “Rejim Müslüman erkekleri öldürerek kadınlarına ve çocuklarına tecavüz ediyor. Halep’te olanları anlatmak için kelimelerin yeteceğini zannetmiyorum. Irak işgali ve orada yaşananlar geri döndü. Hem de en şedid haliyle” dedi.

halep-bomba-yasli-kadin-yarali

Paris şehrinde 125 kişini ölümüne sebep olan bombayı atan DEAŞ’ı terörist ilan edenlerin söylediği hiç bir şeyin anlamı kaldı mı şu yapılanlardan sonra?! Dünyanın hiç bir yerinde aklı olan hiç kimseye ne DEAŞ, ne EL-KAİDE, ne de başka bir örgüt terör örgütü olarak gösteremezler artık! Çünkü DEAŞ Paris şehrinde sadece bir tane bomba attı, oradan kaçan yaralı kadınlara ve çocuklara tecavüz etmedi! EL-KAİDE, Dünyanın hiç bir yerinde, Halep’teki gibi bir şehre günde 500 tane bomba atmadı! İnsanları sokaklarda yakıp ölüme terk etmedi! Hiç bir şehirde kadınları ve çocukları kaçırıp tecavüz etmedi! Dünya’ya nizamat verdiğini iddia eden BM beşli’sinden olan Rusya gibi bir ülke ve onun peşindeki İran, taşeronu Suriye rejimi Halep’te soykırıma ve pedofil tecavüzlerine devam ederken, onları Müslüman Suriyeli katliamı konusunda gizliden teşvik eden ABD, İngiltere ve İsrail gibi ülkelerin yönetim örgütleri Dünya’nın en büyük terörist örgütleri olarak tescillenmesi artık insanlığın fikrinde, vicdanında nasıl önlenebilir?! Bu ülkelerin yönetimlerinin Dünya’nın herhangi bir yerindeki hiç bir örgütü terörist ilan etmeye ne hakları ne de yüzleri olabilir şu yaşattıklarından sonra! Bunu yapsalar da aklı olan hiç kimse inanır mı buna?! Elbette masum sivillere karşı yaptıkları bombalı eylemleri tasvip edilemez fakat Paris’te bir bomba patlayıp 125 kişi öldüğünde Dünya’yı ayağa kaldırıp, bunu yapan DEAŞ’ı dünyanın en tehlikeli terör örgütü olarak ilan eden ve üzerine bomba yağdırmayı kutsayanlar, Halep şehrinde masum sivillerin üzerine bir günde 500 bomba atanları, üstüne oradan kaçan yaralı kadın ve çocukları kaçırıp tecavüz edenleri, sokaklarda yakaladıkları sivilleri diri diri yakıp ölüme terk eden asker elbiseli vahşi haydutlara verdikleri destekleri insanlık vicdanı ve daha önemlisi Yüce yaradan nasıl hükme bağlayacak? Elbette insanlık olarak bunlar ibretle izlenecek! Bir arap atasözü der ki “Küllü ati garibün” yani “Her gelecek yakındır!”

Tahammül edilemez bir acının yaşandığını belirten ve irtibatta olduğu kişilerden gelen bilgileri de Sabah.com.tr ile paylaşan Sabah gazetesi muhabiri Tok şunları söyledi:

“Dün akşam bize kısıtlı imkanlarla ulaşan bir çok Halepli kadın “Erkeklerimiz şehid edildi. Yaşlılarımız sokaklarda ateşe verildi ve can vermelerini izledik. Saklanacak yerimiz de kalmadı. Katillerin tecavüzünden korunacak tek yol kendimizi öldürmek. Allah rızası için bize yardım edin” diyor.

Daha acısı da hava saldırılarına rağmen henüz baskınların yaşanmadığı mahallerlerde kalan çaresiz Müslüman erkeklerden aldığımız mesajlar: ‘Hepsine işkence ve tecavüz edecekler. Kadınlarımız ve biz bunun için (gerektiğinde kendi anne, kardeş ve eşlerimizi vurmak) fetva bekliyoruz’ diyorlar.

Rejime asker, üs ve mühimmat desteği veren İran “Halep’i bugün temizleyeceğiz. Bu iş bitti” diyor. Bu tarihin görmediği bir katliamı işaret ediyor. Dünya Halep için kaybettiği her saniyeden sorumlu. Hemen bir şeyler yapılmalı. Hemen Şimdi!”

halep-yarali-ve-sehit-cocuklar-babasinin-kucaginda

Halep’in BustanKasr ve Firdevs bölgesinde Rejim onlarca sivili otomatik silahlarla katletti. Daha son gelen haberde bile 4 kadınla 9 çocuk diri diri yakıldı, 67 erkek de kurşuna dizildi. Bu her mahallede her metrekarede eş zamanlı yaşanan katliamlardan yalnızca biri…”

Sıkışan Müslümanların elinde yalnızca 4 mahallenin kaldığını belirten Tok, “Şu anda siviller Sukkari, Ensari, Ard Sabbak ve Zarazir mahallelerinde katliamla yüzyüze” dedi.

Amerika ve İngiltere Suriye’ye demokrasi getiriyor sanırız bu şekilde… Amerika ve batı dünyasının tepesine bomba yağdırmayı kutsadığı DEAŞ örgütünden bir kişi bile yok bu Halep şehrinde… Üstelik Amerika, Türkiye ve batı blokuna daha yakın duran demokrasi yanlısı ılımlı muhaliflerin yaşadığı bir şehir Halep… Üstelik Amerika ve Türkiye’nin eğit-donat formülü ile destek vermeyi taahhüt ettiği ve onlara güvenen Özgür Suriye Ordusu tarafından korunuyordu Halep… Kim bilir hangi kirli pazarlık masasında bugün insanları sokak ortasında diri diri yakan, çoluk çocuk demeden tecavüz eden asker elbiseli bir vahşi katil sürüsüyle soykırım yapan Rusya – İran – Esed rejimi – Hizbullah blokuna satıldı Halep ve onun mazlum halkı…

Bir düşünürün “Amerika’nın ve batılıların demokrasi getirmesinden Allah’a sığınırız” sözleri şimdi daha iyi anlaşılıyor!

Kaynak : Hızır İlyas / balkayatv.com
***

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir