AHMET NEDİM BEBEK HAYATA TUTUNMAYA ÇALIŞIYOR

Hızır İlyas / yukselentv.com …
Eminönü’nde bulunan, yetersiz şartlardaki iskelede çocuk arabasından kayarak denize düşen  Ahmet Nedim bebeğin tedavisi sürüyor. Ahmet Nedim E.’nin hayatı tehlikeyi henüz atlatamadığı bildiriliyor. Ahmet Nedim bebek hayata tutunmaya çalışıyor.

Eminönü iskelesinden denize düşen Ahmet Nedim bebek için doktorlardan üzücü bir açıklama geldi. Konu ile ilgili açıklama yapan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Agop Çıtak: “Ahmet Nedim çocuk acile getirilene kadar uzun süre oksijensiz kalması nedeniyle tüm dokular ve özellikle beyni ciddi hasar görmüştür. Dokulardaki bu hasarı azaltmaya ve düzeltmeye yönelik tedaviler devam etmektedir” dedi.

Ahmet Nedim bebek hayata tutunmaya çalışıyor

İptidai şartlarda adeta “Zıplamalı ulaşım yapılan” Eminönü İskelesi’nde bebek arabasından kayarak denize düşen Ahmet Nedim E’nin uzun süre oksijensiz kalması nedeniyle beyninin ciddi hasar gördüğünü belirterek, tedavisine devam edildiğini açıkladı. Çıtak, 4 Nisan’da hastanelerine getirildiğinde çocuğun kalbinin durduğunu, nefes almadığını ve bilincinin kapalı olduğunu ifade etti. Ahmet Nedim’in, çocuk acil servisinde yaklaşık 30 dakika canlandırma işlemi uygulandıktan sonra kalbinin çalışmaya başladığını ve yoğun bakım ünitesine sevk edildiğini kaydeden Çıtak, şöyle devam etti:

“Bu sabah itibarıyla bilinci kapalı olan hasta, suni solunum cihazına bağlı olarak çocuk yoğun bakım ünitesinde izlenmektedir. Hastanın çocuk acile getirilene kadar uzun süre oksijensiz kalması nedeniyle tüm dokular ve özellikle beyin ciddi hasar görmüştür. Dokulardaki bu hasarı azaltmaya ve düzeltmeye yönelik tedaviler devam etmektedir. Hastanın hayati riski devam etmektedir.”

Ahmet Nedim’in yakınlarından da alınan bilgilere göre, yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlı olarak tedavisi süren Ahmet Nedim bebeğin hayati tehlikesi devam ediyor. Ahmet Nedim E’nin yakınları da doktorlardan gelecek iyi haberleri bekliyor.

Eminönü’ndeki Üsküdar-Kadıköy Motor İskelesinde meydana gelen olayda, alınan bilgilere göre, kızı ve bebek arabasındaki çocuğuyla birlikte modern bir iskelenin yer almadığı deniz motoruna binmek isteyen anne, bebek arabasını motora koymaya çalışırken bebek arabasından kayan bebek denize düşmüştü.

Olayı gören vatandaşların hemen denize atlayıp kurtarmaya çalıştığı bebek, yaklaşık 20 dakikalık çabanın ardından denizden çıkarılırken, dalgalar arasında çırpındığı süre içersinde uzun süre oksijensiz kalmıştı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir