Adnan Hoca grubuna mali şubeden büyük operasyon - Yükselen TV

Adnan Hoca grubuna mali şubeden büyük operasyon

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen ADNAN Oktar grubuna yönelik yapılan geniş çaplı operasyonun ardından açılan soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen ve aralarında Adnan Oktar’ın da bulunduğu 92 şüpheli için 40 savcı görevlendirildi.

40 SAVCI GÖREVLENDİRİLDİ

Adnan Oktar’ın yanı sıra Oktar Babuna gibi kamuoyu tarafından tanınan kişilerin de aralarında bulunduğu şüpheliler, İstanbul Adalet Sarayı’nın nezarethanesine alındılar. Şüphelilerin, Başsavcı vekili Hasan Yılmaz’ın koordinasyonunda görevli olarak çalışan 40 savcı tarafından sorgulanması bekleniyor.

31 AYRI SUÇLAMA İLE İLGİLİ SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Şüpheliler hakkında, “Örgüt kurma”, “Çocukların cinsel istismarı”, “Cinsel saldırı”, “Reşit olmayanla cinsel ilişki”, “Çocuğun kaçırılması veya alıkonulması”, “Tehdit”, “Şantaj”, “Hürriyeti tahdit” gibi suçlamaların yanı sıra toplamda 31 farklı suçlama var.

Kamuoyunda Adnan Hoca’nın kedicikleri olarak tanınan ve çoğu manken olan, güzellikleri ve dekolte kıyafetleri ile tv ekranlarında dikkat çeken bayanlar da operasyon kapsamında tutuklandı. Kedicikler olarak bilinen gurup üyeleri hakkında da soruşturma sürüyor.

Adnan Oktar gurubuna yönelik Mali şubeye bağlı polis operasyonunda gözaltına alınanların sayısı 186’ya ulaştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir