tayyip erdoğan ve siyasi liderler birarada K

MİLLETİN SEÇTİĞİ YENİ VEKİLİ KİM?

1 Kasım 2015 seçimleri tüm Türkiye’de bütün siyasi partilerin kıran kırana yaşadıkları bir seçim yarışına sahne oldu. Partilerin kendi aralarındaki bu hummalı yarışa rağmen bu seçimde halkta pek bir seçim havası yoktu denilebilir. Bunun nedeni geçen seçimin çok kısa bir süre önce olmasının yanı sıra partilerin uzlaşma sağlayamayan ve koalisyon kurup ülkeyi yönetmekten uzak tavırları toplumda seçimle ilgili motivasyonları törpülediği söylenebilir.

1 Kasım 2015’te yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’nde, tamamı açılan sandıklardan çıkan sonuçlara göre birinci parti olan AK Parti yüzde 49.48 oy oranına sahip. CHP’nin oy oranı ise geçen seçime göre fazla değişmedi; yüzde 25.31. HDP yüzde düşüş yaşarken, 10.75 oy oranına sahip ve MHP’nin de ciddi bir puan kaybı ile yüzde 11.90’lık oy oranına sahip olduğu görülüyor. Verdiği oylarla Türk Milleti siyasi ve idari işlerini yürütmek üzere yeni vekillerini seçti ve görevlendirdi. Halkımız, geçen seçimlerde oyunu kısarak bir ders verdiği Adalet ve Kalkınma Partisi’ne bir şans daha tanıyarak 4 yıllığına tek başına iktidar yetkisini verdi.

Siyasi partilerin aldıkları oyları netleşti. Seçim sonuçlarına göre hangi partinin meclise kaç milletvekili soktuğu, gibi bilgiler aşağıdaki tabloda gösteriliyor.

TÜRKİYE GENELİ AÇILAN SANDIK ORANI : % 100
PARTİLER:           OY SAYISI:           OY ORANI:          ÇIKARDIĞI VEKİL:
AK Parti               23.215.000             % 49,34                                316
CHP                       11.970.529             % 25,44                                134
MHP                     5.629.933               % 11,97                                  41
HDP                       4.990.670               % 10,61                               59
Saadet                   316.490                   % 0,67                                   0
BBP                        260.400                 % 0,55                                   0
Vatan P.                116.298                     % 0,25                                 0
HAK-PAR             108.549                    % 0,23                                 0
HKP                       84.128                      % 0,18                                  0
DP                           68.233                     % 0,15                                  0
Komünist P.          53.771                      % 0,11                                   0

Seçim yarışı sonucunda tüm Türkiye’den yarışa katılan yeni isimler milletvekili oldular ve Türk Halkı siyasi ve idari işlerini idare etmek üzere yeni vekilleri olarak eskilerin yanı sıra pek çok yeni isime görev verdi. Yeni seçilen milletvekillerinin il il tam listesi aşağıda yer almaktadır.

(Aradığınız bir kişi adı varsa CTRL+F tuş kombinasyonu ile sayfada aratabilirsiniz.)

 

1 KASIM 2015 GENEL SEÇİMLERİNDE SEÇİLEN YENİ MİLLETVEKİLLERİ TAM LİSTESİ:

 

ADANA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ADANA MİLLETVEKİLLERİ: ÖMER ÇELİK, NECDET ÜNÜVAR, FATMA GÜLDEMET SARI, TALİP KÜÇÜKCAN, MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ, TAMER DAĞLI

CHP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: ELİF DOĞAN TÜRKMEN, ZÜLFİKAR İNÖNÜ TÜMER, İBRAHİM ÖZDİŞ, AYDIN USLUPEHLİVAN

MHP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: MEVLÜT KARAKAYA, MUHARREM VARLI, SEYFETTİN YILMAZ

HDP ADANA MİLLETVEKİLLERİ: MERAL DANIŞ BEŞTAŞ

 

 

ADIYAMAN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ADIYAMAN MİLLETVEKİLLERİ: AHMET AYDIN, ADNAN BOYNUKARA, İBRAHİM HALİL FIRAT, SALİH FIRAT

HDP ADIYAMAN MİLLETVEKİLLERİ: BEHÇET YILDIRIM

 

 

AFYONKARAHİSAR 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: VEYSEL EROĞLU, ALİ ÖZKAYA, HATİCE DUDU ÖZKAL

MHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET PARSAK

CHP AFYONKARAHİSAR MİLLETVEKİLLERİ: BURCU KÖKSAL

 

 

AĞRI 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP AĞRI MİLLETVEKİLLERİ: LEYLA ZANA, BERDAN ÖZTÜRK, DİRAYET TAŞDEMİR

AK PARTİ AĞRI MİLLETVEKİLLERİ: CESİM GÖKÇE

 

AKSARAY 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ AKSARAY MİLLETVEKİLLERİ: İLKNUR İNCEÖZ, CENGİZ AYDOĞDU, MUSTAFA SERDENGEÇTİ

 

 

AMASYA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ AMASYA MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET NACİ BOSTANCI, HALUK İPEK

CHP AMASYA MİLLETVEKİLLERİ: MUSTAFA TUNCER

 

 

ANKARA 1.BÖLGE26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ALİ BABACAN, YALÇIN AKDOĞAN, AHMET GÜNDOĞDU, ALİ İHSAN ARSLAN, JÜLİDE SARIEROĞLU, MURAT ALPARSLAN, ERTAN AYDIN, FATİH ŞAHİN

CHP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: AYŞE GÜLSÜN BİLGEHAN, NECATİ YILMAZ, TEKİN BİNGÖL, AYLİN NAZLIAKA, LEVENT GÖK, ALİ HAYDAR HAKVERDİ, BÜLENT KUŞOĞLU

MHP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ZÜHAL TOPCU, ERKAN BÜLENT HABERAL

HDP ANKARA 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: SIRRI SÜREYYA ÖNDER

ANKARA 2.BÖLGE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ANKARA 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: CEMİL ÇİÇEK, YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ, EMRULLAH İŞLER, AHMET İYİMAYA, LÜTFİYE SELVA ÇAM, VEDAT BİLGİN, AYDIN ÜNAL, NEVZAT CEYLAN

CHP ANKARA 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ŞENAL SARIHAN, MURAT EMİR, AHMET HALUK KOÇ, NİHAT YEŞİL

MHP ANKARA 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ŞEFKAT ÇETİN, MUSTAFA MİT

 

ANTALYA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU, MUSTAFA KÖSE, HÜSEYİN SAMANİ, GÖKÇEN ÖZDOĞAN ENÇ, SENA NUR ÇELİK, İBRAHİM AYDIN, ATAY USLU

CHP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: NİYAZİ NEFİ KARA, DENİZ BAYKAL, ÇETİN OSMAN BUDAK, MUSTAFA AKAYDIN, DEVRİM GÖK

MHP ANTALYA MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET GÜNAL, AHMET SELİM YURDAKUL

 

ARDAHAN 26. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ARDAHAN MİLLETVEKİLİ: ORHAN ATALAY

CHP ARDAHAN MİLLETVEKİLİ: ÖZTÜRK YILMAZ

 

ARTVİN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ARTVİN MİLLETVEKİLİ: İSRAFİL KIŞLA

CHP ARTVİN MİLLETVEKİLİ: UĞUR BAYRAKTUTAN

 

 

AYDIN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP AYDIN MİLLETVEKİLLERİ: BÜLENT TEZCAN, METİN LÜTFİ BAYDAR, HÜSEYİN YILDIZ

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET ERDEM, ABDURRAHMAN ÖZ, MUSTAFA SAVAŞ

MHP AYDIN MİLLETVEKİLİ: DENİZ DEPBOYLU

 

 

BALIKESİR 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: MAHMUT POYRAZLI, SEMA KIRCI, ALİ AYDINLIOĞLU, KASIM BOSTAN

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET TÜM, AHMET AKIN, NAMIK HAVUTÇA

MHP BALIKESİR MİLLETVEKİLLERİ: İSMAİL OK

 

 

BARTIN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BARTIN MİLLETVEKİLİ: YILMAZ TUNÇ

CHP BARTIN MİLLETVEKİLİ: MUHAMMET RIZA YALÇINKAYA

 

 

BATMAN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP BATMAN MİLLETVEKİLLERİ: AYŞE ACAR BAŞARAN, MEHMET ALİ ASLAN, SAADET BECERİKLİ

AK PARTİ BATMAN MİLLETVEKİLİ: ATAULLAH HAMİDİ

 

 

BAYBURT 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BAYBURT MİLLETVEKİLİ: NACİ AĞBAL, ŞAHAP KAVCIOĞLU

 

 

BİLECİK 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BİLECİK MİLLETVEKİLİ: HALİL ELDEMİR

CHP BİLECİK MİLLETVEKİLİ: YAŞAR TÜZÜN

 

 

BİNGÖL 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BİNGÖL MİLLETVEKİLLERİ: CEVDET YILMAZ, ENVER FEHMİOĞLU

HDP BİNGÖL MİLLETVEKİLİ: HİŞYAR ÖZSOY

 

 

BİTLİS 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP BİTLİS MİLLETVEKİLLERİ: MİZGİN IRGAT, MAHMUT CELADET GAYDALI

AK PARTİ BİTLİS MİLLETVEKİLİ: VEDAT DEMİRÖZ

 

 

BOLU 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BOLU MİLLETVEKİLLERİ: ALİ ERCOŞKUN, FEHMİ KÜPÇÜ

CHP BOLU MİLLETVEKİLLERİ: TANJU KÜPÇÜ

 

 

BURDUR 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BURDUR MİLLETVEKİLİ: BAYRAM ÖZÇELİK, REŞAT PETEK

CHP BURDUR MİLLETVEKİLİ: MEHMET GÖKER

 

 

BURSA 26. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ BURSA MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET MÜEZZİNOĞLU, EFKAN ALA, EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ, CEMALETTİN KANİ TORUN, HÜSEYİN ŞAHİN, İSMAİL AYDIN, ZEKERİYA BİRKAN, HAKAN ÇAVUŞOĞLU, BENNUR KARABURUN, MUHAMMET MÜFİT AYDIN, OSMAN MESTEN

CHP BURSA MİLLETVEKİLLERİ: LALE KARABIYIK, CEYHUN İRGİL, ORHAN SARIBAL, ERKAN AYDIN, NURHAYAT ALTACA KAYIŞOĞLU

MHP BURSA MİLLETVEKİLLERİ: İSMET BÜYÜKATAMAN, KADİR KOÇDEMİR

 

ÇANAKKALE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ÇANAKKALE MİLLETVEKİLLERİ: BÜLENT TURAN, AYHAN GİDER

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ: MUHARREM ERKEK, BÜLENT ÖZ

 

 

ÇANKIRI 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ÇANKIRI MİLLETVEKİLLERİ: MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU, HÜSEYİN FİLİZ

 

 

ÇORUM 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLLERİ: SALİM USLU, AHMET SAMİ CEYLAN, LÜTFİYE İLKSEN CERİTOĞLU KURT

CHP ÇORUM MİLLETVEKİLİ: TUFAN KÖSE

 

 

DENİZLİ 26. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLLERİ: NİHAT ZEYBEKÇİ, SEMA RAMAZANOĞLU, ŞAHİN TİN

CHP DENİZLİ MİLLETVEKİLLERİ: MELİKE BASMACI KAYHAN, KAZIM ARSLAN, GÜLİZAR BİÇER KARACA

MHP DENİZLİ MİLLETVEKİLİ: EMİN HALUK AYHAN

 

 

DİYARBAKIR 26. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP DİYARBAKIR MİLLETVEKİLLERİ: İDRİS BALUKEN, NURSEL AYDOĞAN, NİMETULLAH ERDOĞMUŞ, FELEKNAS UCA, ALTAN TAN, ÇAĞLAR DEMİREL, ZİYA PİR, İMAM TAŞÇIER, SİBEL YİĞİTALP

AK PARTİ DİYARBAKIR MİLLETVEKİLİ: MEHMET GALİP ENSARİOĞLU, EBUBEKİR BAL

 

 

DÜZCE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ DÜZCE MİLLETVEKİLLERİ: FARUK ÖZLÜ, FEVAİ ARSLAN, AYŞE KEŞİR

 

 

EDİRNE 26. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP EDİRNE MİLLETVEKİLLERİ: OKAN GAYTANCIOĞLU, ERDİN BİRCAN

AK PARTİ EDİRNE MİLLETVEKİLİ: RAFET SEZEN

 

 

ELAZIĞ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLLERİ: TAHİR ÖZTÜRK, METİN BULUT, ÖMER SERDAR, EJDER AÇIKKAPI

 

 

ERZİNCAN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ERZİNCAN MİLLETVEKİLİ: SEBAHATTİN KARAKELLE, SERKAN BAYRAM

 

 

ERZURUM 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ERZURUM MİLLETVEKİLLERİ: RECEP AKDAĞ, MUSTAFA ILICALI, ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU, İBRAHİM AYDEMİR, ORHAN DELİGÖZ

MHP ERZURUM MİLLETVEKİLİ: KAMİL AYDIN

 

 

ESKİŞEHİR 26. DÖNEMİ MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: NABİ AVCI, HARUN KARACAN, EMİNE NUR GÜNAY

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: GAYE USLUER, UTKU ÇAKIRÖZER, CEMAL OKAN YÜKSEL

 

 

GAZİANTEP 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET ŞİMŞEK, ABDULHAMİT GÜL, AHMET UZER, ŞAMİL TAYYAR, CANAN CANDEMİR ÇELİK, ABDULLAH NEJAT KOÇER, ABDULJADİR YÜKSEL, MEHMET ERDOĞAN

MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ:

CHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: AKİF EKİCİ, MEHMET GÖKDAĞ

HDP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: MAHMUT TOĞRUL

MHP GAZİANTEP MİLLETVEKİLLERİ: ÜMİT ÖZDAĞ

 

GİRESUN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ GİRESUN MİLLETVEKİLLERİ: NURETTİN CANİKLİ, CEMAL ÖZTÜRK, SABRİ ÖZTÜRK

CHP GİRESUN MİLLETVEKİLİ: BÜLENT YENER BEKTAŞOĞLU

 

GÜMÜŞHANE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ GÜMÜŞHANE MİLLETVEKİLİ: HACI OSMAN AKGÜL, CİHAN PEKTAŞ

 

 

HAKKARİ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP HAKKARİ MİLLETVEKİLLERİ: SELMA IRMAK, NİHAT AKDOĞAN, ABDULLAH ZEYDAN

 

 

HATAY 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLLERİ: ADEM YEŞİLDAL, ORHAN KARASAYAR, MEHMET ÖNTÜRK, FEVZİ ŞANVERDİ, HACI BAYRAM TÜRKOĞLU

CHP HATAY MİLLETVEKİLLERİ: HİLMİ YARAYICI, MEVLÜT DUDU, SERKAN TOPAL, BİROL ERTEM

MHP HATAY MİLLETVEKİLİ: MEHMET NECMETTİN AHRAZOĞLU

 

 

IĞDIR 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP IĞDIR MİLLETVEKİLİ: MEHMET EMİN ADIYAMAN

AK PARTİ IĞDIR MİLLETVEKİLİ: NURETTİN ARAS

 

ISPARTA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLLERİ: SÜREYYA SADİ BİLGİÇ, SAİT YÜCE

CHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ: İRFAN BAKIR

MHP ISPARTA MİLLETVEKİLİ: NURİ OKUTAN

 

 

İSTANBUL 1.BÖLGE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ:  İSMAİL KAHRAMAN, MUSTAFA ATAŞ, MİHRİMAH BELMA SATIR, EROL KAYA, AHMET BERAT ÇONKAR, BERAT ALBAYRAK, İSMET UÇMA, METİN KÜLÜNK, RAVZA KAVAKÇI KAN, AZMİ EKİNCİ, OSMAN BOYRAZ, HASAN TURAN, HASAN SERT, MEHMET ALİ PULCU, HURŞİT YILDIRIM, HULUSİ ŞENTÜRK

CHP İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ŞAFAK PAVEY, GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ, GÜRSEL TEKİN, BARIŞ YARKADAŞ, MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ, MAHMUT TANAL, İLHAN KESİCİ, OĞUZ KAAN SALICI, ONURSAL ADIGÜZEL, ALİ ÖZCAN, YAKUP AKKAYA

MHP İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: EDİP SEMİH YALÇIN, İZZET ULVİ YÖNTER

HDP İSTANBUL 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: SELAHATTİN DEMİRTAŞ, HÜDA KAYA

İSTANBUL 2.BÖLGE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: HAYATİ YAZICI, VOLKAN BOZKIR, BURHAN KUZU, AYŞE NUR BAHÇEKAPILI, FATMA BETÜL KAYA, EKREM ERDEM, AZİZ BABUŞCU, DURMUŞ ALİ SARIKAYA, ŞİRİN ÜNAL, FATMA BENLİ, HÜSEYİN BÜRGE, HAYDAR ALİ YILDIZ, AHMET HAMDİ ÇAMLI, MARKAR ESEYAN

CHP İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: SELİNA DOĞAN, AYKUT ERDOĞDU, MUSTAFA SEZGİN TANRIKULU, DURSUN ÇİÇEK, SÜLEYMAN SENCER AYATA, GÜLAY YEDEKÇİ ARSLAN, KADRİ ENİS BERBEROĞLU, DİDEM ENGİN

MHP İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: EKMELEDDİN MEHMET İHSANOĞLU, CELAL ADAN

HDP İSTANBUL 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: CELAL DOĞAN, FİLİZ KERESTECİOĞLU

İSTANBUL 3.BÖLGE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET MEHDİ EKER, MUSTAFA ŞENTOP, MEHMET DOĞAN KUBAT, SERAP YAŞAR, FEYZULLAH KIYIKLIK, MEHMET MUŞ, NUREDDİN NEBATİ, MEHMET METİNER, HARUN KARACA, TÜLAY KAYNARCA, MUSTAFA YENEROĞLU, ERKAN KANDEMİR, HALİS DALKILIÇ, MÜRTEZA ZENGİN, YILDIZ SEFERİNLİOĞLU, ABDULKLAH BAŞÇI

CHP İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: BİHLUN TAMAYLIGİL, İLHAN CİHANER, ENGİN ALTAY, ALİ ŞEKER, ERDOĞAN TOPRAK, EREN ERDEM, MEHMET BEKAROĞLU, ZEYNEL EMRE, SİBEL ÖZDEMİR

HDP İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: PERVİN BULDAN, GARO PAYLAN, ERDAL ATAŞ

MHP İSTANBUL 3.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ATİLA KAYA, İSMAİL FARUK AKSU, ARZU ERDEM

İZMİR 1.BÖLGE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP İZMİR 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: SELİN SAYEK BÖKE, MUSA ÇAM, AHMET TUNCAY ÖZKAN, TACETTİN BAYIR, ÖZCAN PURÇU, ALİ YİĞİT, MURAT BAKAN

AK PARTİ 1.BÖLGE İZMİR MİLLETVEKİLLERİ: BİNALİ YILDIRIM, MAHMUT ATİLLA KAYA, HÜSEYİN KOCABIYIK, NECİP KALKAN

MHP İZMİR 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: OKTAY VURAL

HDP İZMİR 1.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ERTUĞRUL KÜRKÇÜ

İZMİR 2.BÖLGE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP İZMİR 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: ZEYNEP ALTIKOL AKATLI, KEMAL KILIÇDAROĞLU, ZEKERİYA TEMİZEL, MUSTAFA ALİ BALBAY, AYTUN ÇIRAY, ATİLA SERTEL, KAMİL OKYAY SINDIR

AK PARTİ İZMİR 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: FATMA SENİHA NÜKHET HOTAR, MUSTAFA İBRAHİM TURHAN, HAMZA DAĞ, KEREM ALİ SÜREKLİ

MHP İZMİR 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: AHMET KENAN TANRIKULU

HDP İZMİR 2.BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ: MÜSLÜM DOĞAN

 

 

KAHRAMANMARAŞ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: MAHİR ÜNAL, VEYSİ KAYNAK, NURSEL REYHANLIOĞLU, CELALETTİN GÜVENÇ, MEHMET UĞUR DİLİPAK, MEHMET İLKER ÇİTİL, İMRAN KILIÇ

MHP KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLLERİ: FAHRETTİN OĞUZ TOR

 

 

KARABÜK 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KARABÜK MİLLETVEKİLİ: MEHMET ALİ ŞAHİN, BURHANETTİN UYSAL

 

 

KARAMAN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KARAMAN MİLLETVEKİLLERİ: RECEP KONUK, RECEP ŞEKER

 

 

KARS 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KARS MİLLETVEKİLLERİ: AHMET ARSLAN, YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY

HDP KARS MİLLETVEKİLİ: AYHAN BİLGEN

 

 

KASTAMONU 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KASTAMONU MİLLETVEKİLLERİ: HAKKI KÖYLÜ, METİN ÇELİK, MURAT DEMİR

 

 

KAYSERİ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: MEHMET ÖZHASEKİ, TANER YILDIZ, MUSTAFA ELİTAŞ, İSMAİL TAMER, HÜLYA NERGİS, İSMAİL EMRAH KARAYEL, SAMİ DEDEOĞLU

MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLLERİ: YUSUF HALAÇOĞLU

CHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ: ÇETİN ARIK

 

 

KIRIKKALE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KIRIKKALE MİLLETVEKİLLERİ: RAMAZAN CAN, ABDULLAH ÖZTÜRK, MEHMET DEMİR

 

KIRKLARELİ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP KIRKLARELİ MİLLETVEKİLLERİ: TÜRABİ KAYAN, VECDİ GÜNDOĞDU

AK PARTİ KIRKLARELİ MİLLETVEKİLİ: SELAHATTİN MİNSOLMAZ

 

 

KIRŞEHİR 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KIRŞEHİR MİLLETVEKİLİ: SALİH ÇETİNKAYA, MİKAİL ARSLAN

 

 

KİLİS 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KİLİS MİLLETVEKİLİ: REŞİT POLAT, MUSTAFA HİLMİ DÜLGER

 

 

KOCAELİ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: FİKRİ IŞIK, RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU, ZEKİ AYGÜN, İLYAS ŞEKER, MEHMET AKİF YILMAZ, SAMİ ÇAKIR, CEMİL YAMAN

CHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: FATMA KAPLAN HÜRRİYET, HAYDAR AKAR, TAHSİN TARHAN

MHP KOCAELİ MİLLETVEKİLLERİ: SAFFET SANCAKLI

 

 

KONYA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KONYA MİLLETVEKİLLERİ: AHMET DAVUTOĞLU, MUSTAFA BALOĞLU, HÜSNÜYE ERDOĞAN, AHMET SORGUN, ZİYA ALTUNYALDIZ, MUHAMMET UĞUR KALELİ, LEYLA ŞAHİN USTA, MEHMET BABAOĞLU, ABDULLAH AĞRALI, HALİL ETYEMEZ, HACI AHMET ÖZDEMİR, ÖMER ÜNAL

MHP KONYA MİLLETVEKİLLERİ: MUSTAFA KALAYCI

CHP KONYA MİLLETVEKİLİ: MUSTAFA HÜSNÜ BOZKURT

 

 

KÜTAHYA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ KÜTAHYA MİLLETVEKİLLERİ: MUSTAFA ŞÜKRÜ NAZLI, VURAL KAVUNCU, İSHAK GAZEL, AHMET TAN

 

 

MALATYA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ MALATYA MİLLETVEKİLLERİ: ÖZNUR ÇALIK, TAHA ÖZHAN, MUSTAFA ŞAHİN, NURETTİN YAŞAR, BÜLENT TÜFENKÇİ

CHP MALATYA MİLLETVEKİLİ: VELİ AĞBABA

 

 

MANİSA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: SELÇUK ÖZDAĞ, RECAİ BERBER, UĞUR AYDEMİR, MURAT BAYBATUR, İSMAİL BİLEN

CHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: ÖZGÜR ÖZEL, MAZLUM NURLU, TUR YILDIZ BİÇER

MHP MANİSA MİLLETVEKİLLERİ: ERKAN AKÇAY

 

 

MARDİN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP MARDİN MİLLETVEKİLLERİ: MİTHAT SANCAR, GÜLSER YILDIRIM, EROL DORA, ALİ ATALAN

AK PARTİ MARDİN MİLLETVEKİLİ: ORHAN MİROĞLU, CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI

 

 

MERSİN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: LÜTFİ ELVAN, YILMAZ TEZCAN, ALİ CUMHUR TAŞKIN, HACI ÖZKAN

CHP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: HÜSEYİN ÇAMAK, DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR, AYTUĞ ATICI, SERDAL KUYUCUOĞLU

MHP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: OKTAY ÖZTÜRK, BAKİ ŞİMŞEK

HDP MERSİN MİLLETVEKİLLERİ: DENGİR MİR MEHMET FIRAT

 

 

MUĞLA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ: AKIN ÜSTÜNDAĞ, ÖMER SÜHA ALDAN, NURETTİN DEMİR

AK PARTİ MUĞLA MİLLETVEKİLLERİ:  HASAN ÖZYER, NİHAT ÖZTÜRK

MHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ: MEHMET ERDOĞAN

 

 

MUŞ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP MUŞ MİLLETVEKİLLERİ: BURCU ÇELİK ÖZKAN, AHMET YILDIRIM

AK PARTİ MUŞ MİLLETVEKİLİ:  MEHMET EMİN ŞİMŞEK

 

 

NEVŞEHİR 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ NEVŞEHİR MİLLETVEKİLLERİ: MUSTAFA AÇIKGÖZ, MURAT GÖKTÜRK, EBUBEKİR GİZLİGİDER

 

 

NİĞDE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ NİĞDE MİLLETVEKİLLERİ: ALPASLAN KAVAKLIOĞLU, ERDOĞAN ÖZEGEN

CHP NİĞDE MİLLETVEKİLİ: ÖMER FETHİ GÜRER

 

 

ORDU 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ORDU MİLLETVEKİLLERİ: NUMAN KURTULMUŞ, OKTAY ÇANAK, METİN GÜNDOĞDU, ERGÜN TAŞÇI

CHP ORDU MİLLETVEKİLLERİ: SEYİT TORUN

 

 

OSMANİYE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ OSMANİYE MİLLETVEKİLLERİ: SUAT ÖNAL, MÜCAHİT DURMUŞOĞLU

MHP OSMANİYE MİLLETVEKİLLERİ: DEVLET BAHÇELİ, RUHİ ERSOY

 

 

RİZE 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ RİZE MİLLETVEKİLLERİ: HASAN KARAL, HİKMET AYAR, OSMAN AŞKIN BAK

 

 

SAKARYA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SAKARYA MİLLETVEKİLLERİ: AYHAN SEFER ÜSTÜN, ŞABAN DİŞLİ, MUSTAFA İSEN, ALİ İHSAN YAVUZ, RECEP UNCUOĞLU

CHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ: ENGİN ÖZKOÇ

MHP SAKARYA MİLLETVEKİLİ: ZİHNİ AÇBA

 

 

SAMSUN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ: AKİF ÇAĞATAY KILIÇ, ÇİĞDEM KARAASLAN, AHMET DEMİRCAN, FUAT KÖKTAŞ, HASAN BASRİ KURT, ORHAN KIRCALI

CHP SAMSUN MİLLETVEKİLİ: KEMAL ZEYBEK, HAYATİ TEKİN

MHP SAMSUN MİLLETVEKİLLERİ: ERHAN USTA

 

 

SİİRT 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP SİİRT MİLLETVEKİLLERİ: KADRİ YILDIRIM, BESİME KONCA

AK PARTİ SİİRT MİLLETVEKİLİ: YASİN AKTAY

 

 

SİNOP 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SİNOP MİLLETVEKİLİ: NAZIM MAVİŞ

CHP SİNOP MİLLETVEKİLİ: BARIŞ KARADENİZ

 

 

SİVAS 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ SİVAS MİLLETVEEKİLLERİ: İSMET YILMAZ, HİLMİ BİLGİN, SELİM DURSUN, MEHMET HABİB SOLUK

CHP SİVAS MİLLETVEKİLİ: ALİ AKYILDIZ

 

 

ŞANLIURFA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİ: FARUK ÇELİK, MEHMET KASIM GÜLPINAR, HALİL ÖZCAN, AHMET EŞREF FAKIBABA, MEHMET ALİ CEVHERİ, MEHMET AKYÜREK, İBRAHİM HALİL YILDIZ, MAHMUT KAÇAR, KEMALETTİN YILMAZTEKİN

HDP ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİ: OSMAN BAYDEMİR, DİLEK ÖCALAN, İBRAHİM AYHAN

 

 

ŞIRNAK 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP ŞIRNAK MİLLETVEKİLLERİ: FAYSAL SARIYILDIZ, LEYLA BİRLİK, FERHAT ENCÜ, AYCAN İRMEZ

 

 

TEKİRDAĞ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

CHP TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: FAİK ÖZTRAK, CANDAN YÜCEER, EMRE KÖPRÜLÜ

AK PARTİ TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLLERİ: MUSTAFA YEL, AYŞE DOĞAN, METİN AKGÜN

 

 

TOKAT 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ TOKAT MİLLETVEKİLLERİ: COŞKUN ÇAKIR, ZEYİD ASLAN, CELİL GÖÇER, YUSUF BEYAZIT

CHP TOKAT MİLLETVEKİLİ: KADİM DURMAZ

 

 

TRABZON 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ TRABZON MİLLETVEKİLLERİ: SÜLEYMAN SOYLU, MUHAMMET BALTA, AYŞE SULA KÖSEOĞLU, ADNAN GÜNNAR, SALİH CORA

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ: HALUK PEKŞEN

 

 

TUNCELİ 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ: ALİCAN ÖNLÜ

CHP TUNCELİ MİLLETVEKİLİ: GÜRSEL EROL

 

UŞAK 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ UŞAK MİLLETVEKİLİ: MEHMET ALTAY, ALİM TUNÇ

CHP UŞAK MİLLETVEKİLİ: ÖZKAN YALIM

 

 

VAN 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

HDP VAN MİLLETVEKİLLERİ: FİGEN YÜKSEKDAĞ ŞENOĞLU, LEZGİN BOTAN, NADİR YILDIRIM, TUĞBA HEZER ÖZTÜRK, ADEM GEVERİ, BEDİA ÖZGÖKÇE ERTAN

AK PARTİ VAN MİLLETVEKİLİ: BEŞİR ATALAY, BURHAN KAYATÜRK

 

 

YALOVA 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ YALOVA MİLLETVEKİLİ: FİKİ DEMİREL

CHP YALOVA MİLLETVEKİLİ: MUHARREM İNCE

 

 

YOZGAT 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ YOZGAT MİLLETVEKİLİ: BEKİR BOZDAĞ, ABDULKADİR AKGÜL, ERTUĞRUL SOYSAL, YUSUF BAŞER

 

ZONGULDAK 26. DÖNEM İÇİN SEÇİLEN MİLLETVEKİLİ LİSTESİ:

AK PARTİ ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: HÜSEYİN ÖZBAKIR, FARUK ÇATUROĞLU, ÖZCAN ULUPINAR

CHP ZONGULDAK MİLLETVEKİLLERİ: ŞERAFETTİN TURPÇU, ÜNAL DEMİRTAŞ



There are no comments

Add yours